Cenová ponuka

 

     Rozhodli ste sa, že by ste chceli použiť hlinu alebo marocký štuk vo svojom dome, byte, či inej stavbe a nie ste si istí, či je to vhodné, koľko to stojí, prípadne sa chcete dozvedieť viac o možnostiach použitia?

 

  • Ak vyplníte niektorý z formulárov na hlinené omietky alebo tadelakt (obrázky pod textom), pošlem vám orientačnú cenovú ponuku. Každá stavba je individuálna, preto následnou komunikáciou treba doladiť návrh a detaily, čo môže výrazne ovplyvniť konečnú cenu.
  • Môžeme si dohodnúť obhliadku s konzultáciou. Posúdim vhodnosť použitia hlinených omietok alebo tadelaktu, pripravenosť podkladu, navrhnem postup prác. Ukážem vám vzorky povrchov, navrhnem prípadnú kombináciu farieb, či materiálov. V prípade, že si vyberiete možnosť využitia lokálnych materiálov, vysvetlím vám prípravu a posúdim vhodnosť miestnej hliny. Môžem vám zároveň sprostredkovať konzultácie kolegov z iných remesiel (tesárov, peciarov, architektov…) s ktorými spolupracujem. Obhliadkou stavby sa snažím napasovať výsledok na vaše predstavy, dostatočne vás informovať o vybranom materiáli. Zároveň zabezpečiť pripravenosť stavby pre dohodnuté práce. Predchádzame tým následným komplikáciám a práca potom ide „ako po masle“.
  • Cena obhliadky je 15€/hod. (s tým, že pokiaľ budem práce potom realizovať, táto cena bude odpočítaná z konečnej ceny za prácu) a cestovné náklady 0,30€/km.
  • Hlinené stavby (novostavby aj rekonštrukcie) majú obhliadky a konzultácie zdarma (okrem cestovného nad 50km od Banskej Štiavnice) – podpora ekologickej výstavby a zachovania tradičnej architektúry.
  • Pre stavby do 30km od Banskej Štiavnice nepočítam cestovné náklady.
  • Omietanie pecí a hlinené podlahy sú veľmi špecifické záležitosti a preto ich naceňujem len individuálne po osobnej konzultácii a obhliadke. O hlinených podlahách sa môžete viac dozvedieť v mojom článku: Podlaha ako zo starých čias. V prípade záujmu o realizácie ako hlinené omietky na pece, hlinené podlahy, murovanie z hlinených tehál, nabíjané steny a iné „špeciality“ ma prosím kontaktujte.

hlinené omietky

marocký štuk